Ankara’da yeni mekanlar

Geçen yıl bir akşam iş çıkışı plan yapmadan yola çıkıp, şansımızı denemeye karar vermiştik. Koca Ankara’da hem şimdiye kadar hiç gitmediğimiz ama aynı zamanda hepimizin hoşuna gidecek bir yer arama çabalarımız sonuçsuz kalmış ve sonunda açlıktan kıvranan midelerimizi mutlu etmek için Eymir gölündeki Orfoz restorana gitmiştik.

Mevsimlerden kış, hava buz gibi. Restoran sahipleri restoranın tuvaletini tadilata almaya karar vermişler, o nedenle o havada ne zaman tuvatele gitmek isteseniz dışarı çıkmak zorunda kalıyorsunuz. İçeride soba yanıyor ve aşırı loş bir ortam var. Önümüze ilk gelen servisleri vıcık vıcık yağ olduğu için geri gönderdikten ve öyle bir yemek için bence fazlasıyla para ödedikten sonra bir daha önceden plan yapmadan rastgele bir yere gitmemek gerektiğini anlamış ve kısa bir gidilip görülecek restoranlar listesi de yapmıştım. Demek ki aslında listelemeye geçen yıl dah başlamışım ama pek devam ettirememişim.

Arjantin Caddesi 199oların ortalarından bu yana café ve restoranları ile hemen hemen hepimizin uğrak yeri haline gelmişti. Ancak son bir yıldır Arjantin caddesinden Filistin Sokağa doğru bir kayış her geçen gün biraz daha gözüme çarpıyor.

Big Chefs, House Café, Home Store Café’den sonra IVY de Filistin Sokağa taşındı. Sırada açılmayı bekleyen yeni bir yer daha var Kitchenette.

Sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s