Gossip Girl


Cnbc-e dizilerinin sürekli takipçisi biri olarak, bu yıl Eylül ayında ilk sezonu yayınlanmaya başlayan Gossip Girl’ü tabi ki seyrediyorum. Evet, NYC’nin yukarı doğu yakasında oturan zengin liseli teenagelerin hayatını izlemek bana müthiş zevk veriyor. Güzel insan, yakışıklı insan, bol bol entrika, limuzinli hayatlar, fashion show tadında bölümler, çok iyi müzikler. Kafa dağıtmak için insan ne ister daha?

Üstelik bu liseli teenageler pek de liseli gibi yaşamadıkları ve hepsi sulak yerde yetişip olduklarından daha büyük gösterdikleri için çok da dert olmuyor rol icabı 16-17 yaşında olmaları.

Sonuç olarak Gossip Girl uzun bir aradan sonra gününü saatini ezberletebilen ilk dizi oldu. Salı akşamları saat 21’de TV karşısında olmaya çalışıyorum, olamazsam tekrarları kaçırmıyorum. Dizinin yaratıcısı The O.C.’nin de yaratıcısı olan Josh Schwartz. Ben O.C.’yi hiç sevmezdim. Ryan, Marissa, Seth hepsi feci uyuz gelirdi bana. (O dizide izlenecek tek kişi Sandy idi. Ne karizma adamdı!!!)


Gossip Girl’deki ana karakterlere gelince, öncelikle Serena van der Woodsen. Bu kızı ben pek güzel bulmuyorum ama nedense hem dizide hemde dizi hakkında çıkan haberlerde ayılıp bayılmayan yok kendisine. Sarışın ve uzun olmasının yeterli olduğunu düşünüyor sanırım herkez. Kendisi bir upper east sider olmasına rağmen Brooklyn’li aklı başında bir çocuk olan Dan Humprey ile çıkıyor. Doğruları söylemek konusunda biraz kabız olduğu için sürekli başı belaye giriyor. Dizinin şimdiye kadarki bölümlerinde Serena’nın daha bir zamanlar çok hızlı bir hayat yaşadığını ve ders çalışmayıp sabahlara kadar parti yaptığını öğreniyoruz.

Dan Humphrey. Yoksul ama gururlu genç. Halk çocuğu karakterini oynuyor ama nedense ben bu çocuğa sinir oluyorum. Tipsiz zaten. Ama işte böyle bir dizide olması gereken cinsten bir karakter. Atsan atamazsın satsan satamazsın.

Chuck Bass. Bayılıyorum sana Chuck Bass. Kimse sevmiyor Chuck’ı, şeytana pabucunu ters giydirecek biri. Lakapları Mother Chucker, Chuck Basstard:) Ama ben biliyorum herkes ilerleyen bölümlerde bayılacak kendisine. Aşırı zengin. Babasının limosuyla okula gidip geliyor. Şimdiye kadar pek kimse tarafından sevilmemiş biri. Aykırı ve illegal olana duyduğu ilgi baştan çıkarıcı. Ama zaten insan 17 yaşında isyankar olmayıp ne zaman olacak??? Kısık gözleri ve kısık karizmatik sesi ile dizinin bir numara adamı. O olmasa dizi çok renksiz olurdu. Gerçek hayatta, Chuck yani Ed Westwick, aslen Londralı bir İngiliz ve The Filthy Youth adlı bir punk rock grubunun vokali. Çok yetenekli. Dizide İngiliz aksanını hiç hissettirmiyor ama bir de İngiliz ingilizcesi konuşurken görmelisiniz. Yani benim çocuğu sevmem için her türlü sebep mevcut.

Blair Waldorf, Queen B. İntikam perisi, akıllı, zeki, amaca odaklı, bence Serenadan çok daha güzel. Chuck’a çok yakıştırıyorum kendisini, başladıkları işin devamını getirseler keşke diyorum.

Jenny Humphrey, Dan’ın salak saftirik kardeşi. Başını sokmadığı bela kalamdı. Elbise çaldı, popülarite karşılığında gay erkek arkadaşına paravanlık yaptı, Blair Waldorfla aşık atmaya kalktı. Neyse Ben bu Humphreyleri cidden sevmiyorum.

Nate Archibald. Dizinin yakışıklı çocuğu. Gerçekten insanın bakmaya doyamadığı bir tip. Biraz ayran gönüllü. Bu gidişte dizinin kazanovası olmaya aday. Chuck bile bu kadarını yapamadı.


Dün gece dizinin 1. ve 2. sezonunun ilk 11 bölümünü utorrent’dan indirmeye başladım. Bilgisayarı açık bıraktığım halde sabaha kadar ancak %1,5’unun indiğini görünce epey hayal kırıklığına uğradım!!! Toplam 31 GB’lik bir dosya!!! Evet dosya büyük ama o kadar da değil canım diyip, bu defa teker teker izlemediğim bölümleri indireyim bari dedim. Hala onları da indirmeyi beceremedim ama hadi ya sabır diyorum.

Bu arada dizinin soundtrack albümünü buldum, oradan buradan derken dizide çalınan 25 kadar şarkıyı da arşive ekledim. Sabahtan beri de onları dinliyorum zaten. Size de tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s