Maniküre Çare Bulundu

Benim başım tırnaklarımla hep derttedir. Maniküre bir kere gitsem sonra 1 ay uğramadığım için zavallı tırnaklarım genelde kökünde kesilmeye mahkumdur. Fakat tırnaklarımı kökünden kestiğim gibi tırnak etlerimi kesemediğim için zavallılar genelde sinir stres olduğum bir vakitte ilk fırsatta kopartılmaya mahkumdurlar. Bu durumda görüntü itibarı ile beni fazlası ile rahatsız eden ellerimi bulabildiğim ilk fırsatta bir manikürcüye teslim ederim. Ama sorun şu ki benim gerçekten o kadar vaktim yok.

Neyse geçen hafta Brüksele gitmeden önce yine cumartesi gününü çalışarak geçirdiğim için ben güzellik salonu denilen yere gidemedim ve dolayısı ile kaşmış, manikürmüş tarzı ıvır zıvır işleri halledemedim. Neyse evde açtım oje kutusunu. Taaa bir zamanlar alıp içine attığım Alix Avien’in üzerinde nemlendirici manikür jeli yazan bir şişe buldum. Aldığım günü hatırlıyorum ama kullandığımı hiç hatırlamıyorum.

Tırnaklarınızın diplerine sürüp sonra zedelenmelere yol açmadan etlerinizi nazikçe geriye doğru itiyorsunuz. sonra törpüleyim ojenizi sürüyorsunuz. Sonuç gayet tatmin edici. Azıcık bir çaba ile fırsat yaratmam, zaman ayırmam bir de üstüne para bayılmam gereken bir şeyden kurtuldum. Bu kadar basit bir şeyi niye daha önce akıl etmediğime akıl sır erdiremiyorum o da ayrı!.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s