Oslo’ya Gidemedim

Dün akşam üstü önüme bir toplantı haberi geldi. Konu iklim değişikliği, yer Kopenhag ve Oslo. Tatataaaaaaaaa… Toplantı daveti yazısının üzerindeki Norveç kelimesini görmek dahi bana yetti!!!

Sebebi belli: Son yıllarda bende oluşan kasvetli hava ve kış merakım yüzünden İskandinav ülkelerine duyduğum ilgi artışı. İşte tam da bu yüzden, normalde iş için çok iyi bildiği Brüksel ve Londra dışında başka hiç bir şehre seyahat etmek istemeyen bünyem Oslo’ya gidebilme ihtimali yüzünden acayip heyecanlandı. “Keşke bu toplantıya ben gitsem” dileği kalbimin her hücresinde kendini hissettirdi. Kings of Convenience, Ingvar Ambjörnsen’in Beyaz Zencileri, uzun geceler, uzun boylu vikingler, her cins balık, deniz böceği…. bunların her biri aklımdan tek tek geçip tüylerimi diken diken etti.

Soğuk iklimin, zengin, AB üyesi olmayan ancak kural ve uygulamaları ile AB’ye ve diğer gelişmiş ülkelere örnek olan, çevreci, temiz ülkesi Norveç’i düşününce, Türkiye’nin durumuna her gün yaşayarak, okuyarak, seyrederek, tartışarak şahitlik eden benin içinde uyanan gıpta, hayranlık hissi.

Sonuçta ben gitmiyorum 🙂 Zaten gidip iş için gidip 1 gece kalsam şehri gezecek fırsat bulamayacaktım… ( Buna züğürt tesellisi diyorlar.:) Ama tabi birbirinden güzel Oslo resimlerine bakmama hatta buraya da koymama engel de değil bu. 🙂
Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s