Neler dinliyorum neler?


Bu aralar kafayı feci şekilde takarak dinlediğim bir-iki albüm var. Yaklaşık son 2 aydır Gossip Girl’ün soundtracklerini gece gündüz dinlerken geçenlerde playlisti yenilerken Lily Allen gibi bir gerçeğin farkına varıp son albümünü indirmemle birlikte sapıklık şeklinde dinlediğim albümlerin sayısı 2’ye çıktı.

Geceleri bilgisayarı kapatmıyorum, bu müziklerle uyuyup bu müziklerle kalkıyorum. Ipoda da yükledim aynı şarkıları, hatta bloğun içerisindeki playliste de en favorilerimi koyduum. Yani bu müzikleri dinlemeden geçen vakit kalmadı.

Tbai şimdi Gossip Girl’ün bende bulunan müzikleri aslında oldukça kısıtlı bir listeden oluşuyor. Ama eğer isteyen varsa her bölümde çalan şarkılara buradan bakarak tek tek indirebilir. Ben uğraşamadım ama biri uğraşsa harika olur gerçekten.

Tüm bu arama tarama çalışmaları sırasında hatırladım ki ben çoğu zaman Amazon’u arama motoru gibi kullanıyorum. Amazon’un en bayıldığım tarafı bunu mu sevdiniz, bakın aynı ürünü alan müşterilerimiz şuna da bayılmış, belki siz de bayılırsınız kısmı. Eskiden beri körlemesine bu şekilde alışveriş yaptığım çok olmuştur. Burada da D&R aklı sıra benzer bir uygulamaya başladı ama ne alırsanız alın bu anket sonuçları sizi mutlaka yeni çıkan ya da ne çok satanlar listesine görütüyor. Yani ben The Cardigans cdsi ararken benimle birlikte aynı ürünü alanlar aynı zamanda Recep İvedik DVD’sini, Emine Beder’in Çorbalar, Salatalar Kitabını, Ferrarisini Satan bilmem kimin hatıralarını da almış oluyorlar. Sonra içim soğuyor ya da belki de gerçek bu ne yapalım diyip yine sevgili Amazon’uma dönüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s