Tanrı’nın Doğumgünü

Din konusunda çok okumuş biri sayılmadığım için bu konuda ahkam kesmek hiç bir zaman istemem. Sorular sorarım ama oturup da dine ilişkin felsefi ya da derin tartışmalara girmek gerçekten de benim haddime değil. Çok sevdiğim ve benim bu konudaki sorularıma bıkmadan cevap veren bir arkadaşım var. Yıllardır sohbetlerimizde ara ara gündeme getirdiğim bir konu Kur’andır. Kendisine Neden herkes okusun anlasın diye yazılan bir kitabı ben okuduğumda anlamıyorum diye bir iki defa sorduğumu ve Kur’an’ı okumaya çalıştığımı ama anlamadığım için 20-30 sayfa okuduktan sonra bıraktığımı söylediğimi hatırlıyorum.

Neyse, şimdi ben ne diye anlattım bunları? Çünkü Burak Özdemir diye bir adam bir kitap yazmış: “Tanrı’nın doğumgünü”. Aslında ben bu kitabı alalı 1,5 sene oluyor ama nedense elimi sürmemişim o zamandan beri. Bugünü beklemiş belli ki.İlginç görünüyor ama konuşak için erken. Benim sorduğum soruların cevapları üzerine kurgulanmış gibi geliyor şimdilik. Bununla ilgili olarak sonra yine yazacağım.

Ekleme: Yazar hakkında milli ve manevi değerleri aşağılamaktan dolayı Cumhuriyet Baş savcılığına başvuruda bulunulmuş ancak kendisi daha sonra beraat etmiş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s