Gladiator saldırısı

Modadan hiç bir zaman çok anlamadım ama  anlayanları hep takdir ederim.  Her kadının dolabında mutlaka siyah bir,  hatta bir kaç elbise bulunması gerektiğini bilirim. İşte topuklu, dışarda spor ayakkabıları tercih ederim.  Tarzım genelde basit ve rahattır.  V yakalı bluzlardan, elbiselerden, siyah ve beyazdan vazgeçemem.  Ama bu benim renkli giyinmediğim manasına asla gelmez tabi. Şeker pembeyi severim. Mor giyerim, maviden vazgeçemem, yeşili ihmal etmem falan. Giymekten hoşlanmadığım bir renk varsa o da sarı sanırım.

Bu sene işe giydiğim topuklu ayakkabılar dışında hiç ayakkabı alamadım. Sebebi şu zevksiz gladiator sandaletler. Ben hayatımda bu kadar kaba saba ayakkabıyı bir arada gördüğüm bir seneyi hatırlamıyorum. Carrie Bradshaw, Liv Tyler bu akımın öncüsü oldular. İlk gördüğümde herhalde gözüm alışmadı o yüzden bu ayakkabılar bana bir tuhaf geliyor diyordum. Ama pek de öyle olmadı. Hala alışamadım!

Bu sezonun ayakkabılarından bir şikayetim daha var benim. Gladyatör olmak dışında geriye kalan şansınız rengarenk  15 santim sivri topuk lu ayakkabılar giymek.  Neden normal ayakkabı yok piyasa da?  Boyumuz zaten uzunsa, bize 15 santin topuk giydirmenin manası nedir?  Üstelik  ayak gibi bence çok da göz önünde olmaması gereken bir organın yaz vesilesiyle bakımlı bakımsız denmeksizin gözlerimiz önüne serilmesine zaten kıl oluyorum.  Üstelik sanki Japon, Çin kadınları gibi gibi küçücük ayakllarımız varmış gibi ayakkabıların tarak kısımlarını da daralttıkça daralttılar. hani ayağınızın çok büyük olmasına bile gerek yok.  Azıcık geniş kemikliyseniz o kadeh gibi görünen ayakkabıların hiç biri sizin ayağınızda vitrinde durduğu gibi durmuyor zaten.

Özetle bu kadar söylenmemin sebebi bu sezon beğenip de alacak ayakkabı bulamamam. Bu modanın bir an önce bitip gitmesini dört gözle bekliyorum. Çok dertliyim çok!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s