Diyete devam mı tamam mı?

Dün sabah 4. defa gittiğim diyetisyen kontrolünden moralim bozuk, hayallerim kırık ayrıldım.  Kadın bana kilo vermenin her zaman mutlu olmamız için yeterli olmadığını, bir haftada 1600 gram verdiğimi ama bunun 400’ünü yağdan 1200’ünü kastan verdiğim için aslında çok da sevinmemem gerektiğini söyledi.

Şimdi sen bütün hafta yediğine içtiğine o kadar dikkat et. Üstüne hiç yapmadığın şeyi yapıp 3 kere de spora git, su iç, yeşil çay iç.  Arkasından 6 günde 1600 gram ver, ama verdiğin kiloya sevineme!

Ben ne yaptım, akşamına soluğu bir kebapçıda aldım. Lavaşın dibine vurdum, üstüne tatlı yiyip daha sonra da başka bir yerde boza bile içtim. Bugün hazırlıksız yakalandığım bir gün olduğu için bütün günü peynir ekmekle geçiştirip, akşam yemeğinden önce 2 dilim baklava, 2 dilim de börek yedim.

Diyetisyen Vahide Hanım, benim moralimi niye bozarsın? Kilo vermiş kadına kasmış yağmış diye bıdı bıdı yaparsın?  Üstelik ölçtüğün alet 3 ayrı denemede 3 ayrı kilo verdi. Çok canım sıkıldı benim bu duruma. Sürekli yiyesim var, ama ben sürekli su içmeye çabalıyorum eve geldiğimden beri. Hrrrrrrrrrrrr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s