2010 Unicef Yeni Yıl Kartları

Geçen sene de tam bu zamanlar Unicef’in yeni yıl kartlarıyla ilgili bir yazı yazmıştım. Ne tesadüf ki ben bu yıl yeni yıl kartı almaya yeltenmediğim halde büyük patronun yeni yıl kartı göndermek istediğini öğrenince bugün kendimizi Bilkent Merkez Kampüsteki Unicef Satış Mağazasında bulduk.

Ben bir yandan ciddiyeti bozulmamış bir yeni yıl kartı ararken bir yandan da rengarenk, baktıkça insanın içini açan kartlardan gözlerimi alamadım. Çalışanları gayet cici, mağazanın yer aldığı bina sevimli. Mağazayı görsel açıdan biraz daha çekici hale getirseler daha iyi de olabilir ama sonuçta benim görebildiğim kadarı ile kimse bizim gibi kalkıp ta mağazaya kadar gitmiyor. Ürünlerini ya diğer kırtasiyelere toplu olarak gönderiyorlar ya da internet üzerinden satış yapıyorlar.

Dönerken bize bir de katalog hediye ettiler. Ürünleri fiyatlarıyla görebileceğiniz bu katalog aynı zamanda UNICEF’e yapılan bağışlarla, ya da satın alacağınız bir yeni yıl kartı, takvim, ajanda ile neler yapabileceğiniz hakkında bilgi de veriyor.

Mesela, 186 TL ile UNICEF’in alacağı kovalar, sabun ve su arıtım tabletleri ile acil durumlarda 10 ailenin ihtiyacı karşılanabiliyormuş ya da sadece 31 TL ile UNICEF 20 paket yüksek enerji bisküvileri alabiliyor ve acil durumlarda yetersiz beslenen çocuklara yedirebiliyormuş.

O yüzden yeni yıla UNICEF’le girmek lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s