Nikahta keramet mi vardır?

Bugün bir büyük patronum, en büyük patronun evlenmeye hazırlandığı haberi karşısında bana sen evlenmedin, o evleniyor gibi bir laf etti!

Şimdi, bu sorunun perde arkasını anlamaya çalışalım:

1-Curiouscum, kızım, koca adam bile ikinciyi buldu sen daha bir baltaya sap olamadın

2-Kızım curious, acele et evde kalacaksın

3-Kızım curious sende bir arıza var ama tam çözemedim, hani çalışkansın, aklın çalışıyor, çevren iyi,  geniş, neden hala bekarsın anlamadık.

Bu minval üzerinden yukarıdaki örnekler çoğaltılabilir. Benimn tahminim daha önce yine bir çalışma arkadaşımızın da bana ifade ettiği üzere, sen nasıl olup da hala evlenmedin, sebebi ne arızalı mısın laflarından çok farklı değil aslında.

Demek ki kitlelerin beni gelinlikle, duvakla görmek gibi bir talebi var. Peki şimdi ben size istediğinizi vermezsem ne olacak? Ya da sizin düşündüğünüz senaryoda değil de başka bir senaryoda başrol oynamayı düşünüyorsam ne yapacağız? 34 yaşına gelip de  eli yüzü de düzgün, okumuş yazmış, kafasına çalışan bir kadınsanız ama hala evlenmedi iseniz ya bir arızanız vardır ya frijitsinizdir ya da lezbiyensinizdir. En iyi ihtimalle, işkolik kafayı yemiş bir kız kurusu olabilirsiniz. Herkes sizden sizin işinize benzer iş yapan, sabah 9 akşam 7-8 gibi işten çıkan, yönetici kıvamında uzun boylu, akça pakça,  yaşı da sizden hafifçe geçkince birini beklemektedir. Geçkince diyorum çünkü biz de geçtik artık :)Eğer bu kalıba uymadı iseniz vay halinize vay.

Peki bir evliliği evlilik yapan nedir? kimyasal uyum mu? yoksa ekonomik ve sosyal statü mü? para mı? yoksa aşk mı? ortak zevkler mi? yoksa farklı tarzlar mı? İnsanın evlenmekteki amacı nedir? üremek mi? yoksa her sabah sevdiği insanın yanında uyanmak mı? Şimdi doğru cevap hepsinden biraz olmalı yani aslında davul dengi dengine çalmalı dediğini duyuyorum çoğunluğun. İki gönülün bir olup samanlığın seyran olduğu devirler çoktan geçti. Öte yandan insanların partnerlerinin cinsel açıdan kendilerini tatmin edemediği durumda yeni arayışlara girdiği de inkar edilemez bir gerçek. Öte yandan arkadaş olamayan, birlikte eğlenemeyen çiftlerin ilişkilerinhin sağlıklı sürebildiğine  de pek inanmıyorum galiba. İki kişinin bile anlaşması zorken, ailenin işin içine karışması işleri daha da zor hale getiriyor.

Ciyakkkkkkkk diye bağırıp kaçmak istiyorum. Ne zor işler bu işler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s