yakın zamanda izlediklerim

19 Mayıs tatili öncesinde ayağımı burkunca bütün gün eve kapanıp kalınca bilgisayarımdaki izlenmemiş film ve dizilere gün doğdu. İlk izlediğim film Woody Allen’ın 2009 yapımı son filmi Whatever Works oldu. Film tam anlamıyla basit bir kurgu üzerine kurulmuş, ama izleyici ile çok güzel ilişki kurabilen ve mutlu sonla biten bir hikayeyi anlatıyor. Muhafazakarlığı bol bol eleştirirken inceden inceye de alay ediyor.  Ben cidden çok sevdim. Bir kere başrolü oynayan Larry David’e bayıldım. Hem oyunculuğuyla, hem tipiyle Woody Allen filmine çok yakışmış. Üstüne üstlük, kameralara dönüp doğrudan seyirciyle konuştuğu sahneleri de çok sevdim. İşte belki de bu sahneler sayesinde daha ilk dakikalardan seyirciyi içine alabilen bir film olmuş. O yüzden şiddetle tavsiye edilir.

Filmi izlerken bizim eski oturduğumuz sokaktaki karşı apartmanın kapıcısı geldi aklıma. Adam hık demiş Woody Allen’ın burnundan düşmüştü resmen. Uzun boylu, sakin, kendi halinde bir adamdı. Epeydir gitmedim ama eminim oralardadır. Aslında bir resmini çekip  Woody Allen ‘ın orijinal resimleriyle karşılaştırmak çok iyi olurdu.

Bu filmden sonra kalan vaktimin tamamını Lost’un elimde kalan bölümlerini izleyerek geçirdim ve gururla söylüyorum ki Amerika ile aynı anda dizinin final bölümünü izlemeyi bekliyorum. Aşağı yukarı bütün soruların yanıtları ortaya çıktı. Bazılarının bu dizinin artık suyunun çıktığını düşündüğünü biliyorum. Ama ben yine de ilk günkü kadar severek izledim 5 ve 6. sezonlarını.  O nedenle 6 senedir ne olacak acaba diye beklediğim bir şeyin sonunu izlemeye de sabırsızlanıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s