Cemil ipekçi’nin Mardin Defilesi

Bugün NTV’de Can Dündar’ın konuklarından biri Cemil İpekçi idi. Kendisinin Can Dündar’a konuk olmasının sebebi ise Kasımiye Medresesinde yapacağı defileydi. Olaya ilişkin Radikalin haberi burada, o yüzden tekrar yazmayacağım.  Benim bildiğim Medreseler Cami değil. Hatta eskinin üniversiteleri. Yani bilimin, sanatın icra edileceği yerler.

Haberi seyredince aklıma masterı bitirdikten sonra Londra’daki üniversitemin düzenlediği mezuniyet balosu geldi. Büyük bir kilisede yapılmıştı okulun mezuniyet balosu 🙂 Kilisenin üç ayrı bölümünde üç ayrı müzik türü çalıyor ve herkes alabildiğine eğleniyordu.

Hayat dünyanın her yerinde bambaşka algı ve mantıklarla sürdürülüyor….

2 comments

Add Yours
  1. Epicurious

    Başak,

    Bazen ne kadar boş işlerle uğraştığımıza bakıp çok üzülüyorum. Dünyanın başka bir yerinde hiç de mesele olmayacak şey, burada mesele oluyor. İşimiz gücümüz mü yok? Yoksa asabiyeti seviyor muyuz?

    Ama biliyorsun dünyada en adil dağıtılan şey akıl!!!! Akılları pazara çıkarmışlar, herkes gitmiş yine kendi aklını almış. O yüzden sanat galerisi basanlar, medresede defile yaptırmamaya kalkışanlar gidip yine kendi akıllarını alırlardı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s