Porselen Aşkı…. Ayrancı Antika Pazarı ve bir Müzayede….

Son bir kaç aydır aklımda olup da bir türlü gerçekleştiremediğim bir şey var: Ayrancı Antika Pazarında bir gün geçirmek. Eskiden eskiye pek rağbet etmiyor olmamdan mütevellit yıllarca Ayrancı’da oturup da şimdiye kadar oraya uğramamışlardanım ben. Tam olarak ne zamandı çok hatırlamamakla birlikte sanırım Kütahya Porselen’in sanat koleksiyonundaki kahve takımlarını gördükten sonraki bir vakitte, dedim ki kendi kendime,  ben görüp beğendiğim kahve ve çay fincanlarını toplamalıyım. Öyle ki kendime her gün ayrı bir fincanda servis yapmalıyım. Mutfaktaki fincan dolabını açtığımda içim açılmalı, renk renk fincanlar bana göz kırpmalı. Hatta birbirinden farklı tabaklarım da olmalı. Sonunda olayı iyice büyütüp gümüş çatal bıçaklar hayal etmeye başladım.

İşte böyle başlayan merakım son günlerde yaptırdığımız toplantı salonuna aksesuar seçerken depreşti. Çiniler, altın-gümüş varaklar, küplar, ibrikler, duvar tabakları derken takvim çarptı gözüme. Önümüzdeki Pazar, Aralık ayının ilk haftasonu, yani yılın son Ayrancı Antika Pazarı dedim kendi kendime. Sonra internette gezinirken bir de müzayede çarptı gözüme. Almak  değil ama bakmak bedava dedim içimden. Şimdiye kadar hiç görmediğimi düşündüm. Tam da sırası dedim.  

Yani Pazar günü eskiye rağbet edeceğim ben. Merak edenler için, Ayrancı Antika Pazarı Ayrancı kapalı pazar yerinde her ayın ilk Pazar günü organik ürün pazarı ile yan yana kuruluyor. Ankara Antikacılığın düzenlediği müzayede ise saat 14.00’te Swissotel’de başlıyor.

2 comments

Add Yours
  1. oburcan

    bu kar yağışı süper olmuş.Nasıl desem ,wordpress diyeceksin!!! Son 2 gündür Blogspot’un yaptığı saçmalıktan sonra tekrar bakayım ben şu WordPress olayına!!

    • Epicurious

      Tahminin doğru tamamen düşen kar tanelerinin sebebi wordpress. Hatta öyle ki ben birşey yapmadım kendi kendine yağmaya başladı 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s