Soğuk kış akşamları için alternatif filmler, müzikler, vs…

Cuma günü itibarı ile kışın gelmesi ile birlikte artık soğuktan, donmuş yollardan, balçık kaplı kaldırımlardan kaçınmak için, evlerimizde daha çok oturacakmışız gibi görünüyor.  Böylece filmlere, kitaplara, ev eğlencelerine daha çok vakit ayıracağız diye düşünüyorum. İşte tam da bu noktada, iyi müzik, kitap ve film tavsiyelerine sonuna kadar açık olduğumu söylemem gerek. Peki ben size neler tavsiye edebilirim? Hepsi aşağıda:

Neler dinleyelim?

1) Michael Bubble- Let It Snow

2) Lisa Ekdahl- Back to Earth

3) Nouvelle Vague- Bande A Part

4)Norah Jones-The Fall

 Neler İzleyelim?

1)Shot’em Up– Ben çok eğlendim. Havucun ne kadar faydalı bir sebze olduğunu anlıyorsunuz. 

2) Red– Sürrealist bir ajan filmi, gerçekçi olmasını beklemezseniz bu da çok eğlenceli.

3) Jackie Brown– Sağlam yönetmen, sağlam oyuncular. İzlenmeli.

4)Mostly Martha– No Reservations’ın esin kaynağı olan film. Yemek yemeyi, yapmayı sevenler için hoş seyirlik. Ancak No Reservations’ı izledi iseniz sıkılabilirsiniz. Ek olarak bu filmin bir de Bollywood versiyonu varmış. Adı Cheeni Kum imiş. Ne yalan söyleyeyim, aşçılık konusunda bir Alman filminin diğerlerine esin kaynağı olmasına şaşırdım.

5) Sex and the City 2– Hakkında çok yazıldı çok çizildi, sevilmedi, eleştirildi…. Ben katılmıyorum desem… Sonuçta eğlenceli idi. Beklentiyi çok yüksek tutmamızı gerektirecek bir şey yok ki zaten ortada. Tam da evde dvdde izleyecek film cidden.

Nereye Gidelim?

1) Mustafa Ayaz Müzesi–  Benim varlığını daha yeni öğrendiğim, henüz gitme fırtsatı bulamadığım, ancak ilk fırsatta mutlaka uğrayacağım plastik sanatlar müzesi.

2) Unicef Çadırı– 18 Aralık 2010, Saat 12.00- Sheraton, Ankara- 18 Aralıkta Sheraton Otelinin Bahçesinde kurulacak Unicef Çadırında hediyelik eşya satışı yapılacakmış. Peki sizin Unicef’e yapacağınız katkılarla neler mi yapılabiliyor? 15.50 TL ile UNICEF sivrisineklere karşı ilaçlanmış bir adet cibinlik alarak her 30 saniyede bir Afrikalı çocuğun ölümüne neden olan sıtmadan aileleri koruyabiliyorsunuz.  2,5 TL ile 10 doza yakın kızamık aşısı sağlanabiliyor. 8,35 TL ile 100 çocuk için ishalden doğan dehidrasyona karşı, ağızdan rehidrasyon tuzu sağlanabiliyor.  12,7 TL ile 250 çocuğa bir yıl için hastalığa direnme ve körlüğü önleyici A vitamini kapsülü sağlanabilir. 186 TL ile UNICEF’in alacağı kovalar, sabun ve su arıtım tabletleri ile acil durumlarda 10 ailenin ihtiyacı karşılanabilir.

Nerede yiyelim?

Şu aralar merak ettiğim tek bir yer var Ankara’da: Cafe Botanica.   Şu aşağıdaki resme vuruldum resmen.  İlk fırsatta denemek ve sizinle paylaşmak üzere.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s