Ankara’da Çin Lokantaları 2: Çin Seddi

Bu haftasonu aslında hedefimiz Ankara’nın tek Pakistan Lokantası olan Masala Café’yi ziyaret etmekti. Ancak Cuma akşamı arayıp rezervasyon yaptırmak istediğimde maalesef bu hafta sonu tadilatta olacaklarını söylediler. Ben de şansıma küsmek yerine çok uzun zamandır önünden geçip bir kez bile içine girmediğim Hoşdere Caddesi üzerinde, Ayrancı tarafından gelirken, tam Recep Usta’ya dönmeden önceki köşeyi kendine mekan edinmiş olan Çin Seddini deneyelim dedim. Klasik Çin tarzındaki dekorasyonu ile Çin Seddi dışarıdan fazla kırmızı görünmekle birlikte içeride aslında insanı rahatsız edecek bir renk cümbüşü yoktu. Aksine bana sorarsanız tam da resmi çekilecek bir restoran konumunda idi.

 

 

Dekorasyonun bütünü kadar detayları da gerçekten çok hoş ve göz yormuyordu.

Usta ile sohbet etmeye çalıştık ancak kendisi Çin’den Türkiye’ye geleli daha 2 ay ancak olmuş. O yüzden tarzancaya benzer bir şekilde anlaşıp resmini yayınlamak için izin istedik.

Yemeklere ve menüye gelecek olursak, Çin mutfağının çeşitli lezzetlerinin yanı sıra sushi çeşitlerini de deneyebiliyorsunuz. Ayrıca son derece hesaplı ekonomik menüleri de mevcut. Bu menüler diğer pek çok Çin Lokantasında olduğu gibi sadece öğle saatlerinde geçerli değil, gün boyu sipariş edilebiliyor.

Örneğin, Chicken Chinese Menü

  • Çorba/Çin Salatası/Karides Cips/ Çin Böreği/Kızarmış Çin Mantısı/Buharda Çin Mantısı,
  • Menüden bir tavuk yemeği,
  • Yine menüden bir pilav ya da erişte yemeği,
  • Soğuk meşrubattan oluşuyor.

Bu menünün fiyatı sadece 15TL. Aynı menüyü Kırmızı et seçeneği ile denemek isterseniz bu defa sadece 20 TL ödüyorsunuz. Menülerdeki yemek miktarı inanılmaz. Aç girip, tıka basa doyarak çıkmak işten değil.

Biz iki tane Chicken Chinese Menü söyleyip, yemekleri çeşitlendirerek sipariş verdik. İşte sonuçlar:

Benim giriş olarak tercihim Çin salatası oldu. Salata her zaman alışık olduğumuz gibi taptaze ve ferahlatıcıydı. Poriyon ise devasaydı.

Adam’ın tercihi buharda Çin mantısı oldu. Yine koca bir porsiyon Çin mantısı geldi önümüze. Hamuru, içindeki etin lezzeti dört dörtlüktü.

Ardından ana yemeklerimiz birbiri ardına masaya dizilmeye başladı. Benim her zamanki favorim tatlı-ekşi soslu tavuk ve yanına sebzeli pilav, Adam’ın tercihi olan Shanghai Tavuk ve karidesli erişte bizi hiç bekletmeden sofradaki yerlerini aldı. İtiraf etmeliyim ben Shanghai Tavuğu daha çok beğendim ancak karidesli eriştenin içerisindeki karidesler parmakla sayılabilecek kadar azdı. Tatlı-ekşi soslu tavuk da geçer not alırdı, sebzeli plav ise tam olması gerektiği gibi idi.

Önceden menülerin boyutunu kestiremediğimiz ve biraz da sofraya çok aç oturduğumuz için söylediğimiz sushi tabağı ise bu kadar yemekten sonra fazla alıcı bulamadı. Ancak doğruyu söylemem gerekirse Bestekar Sokaktaki Çin Lokantasında sushiyi daha iyi yapıyorlar diye düşündüm ben.

Sonuç olarak nefis bir şekilde karnımızı doyurmuş şekilde Çin Seddinden ayrıldık. Eve siparişleri olduğu gibi yemek sepetinden de sipariş vermek çok uygun ve mümkün. Zira buradan verdiğiniz siparişlere %25 indirim de yapılıyor. 20 TL ve üzerindeki siparişlerinize kızarmış ballı ceviz, 30TL ve üzeri siparişlerinize DVD hediye ediyorlar. Eh daha ne duruyorsunuz? Kaçırmayın deneyin derim.

Çin Seddi

Hoşdere Caddesi No. 176/B Çankaya

Tel: 312 442 93 53- 531 455 11 15

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s