Haydi Karına Koş-Yine Tiyatrodayız…

Bu sezon Devlet Tiyatrolarını sıkı takipteyiz bildiğiniz gibi. Kimi zaman Adamla birlikte kimi zamanda Annem ve Teyzemle oluşturduğumuz  3 Silahşörler Ekibi ile birbiri ardına tüm oyunları sezon sona ermeden görmeye uğraşıyoruz. İki hafta önce Cumartesi günü bizim üç kişilik çete Haydi Karına Koş’u izlemek üzere Şinasi Sahnesinin yolunu tuttuk.

Haydi Karına Koş ilk kez bu sezonda sergilenmeye başlayan bir oyun. Oyuncu kadrosu oldukça zengin. Bir kısmı ise televizyon ekranlarından  da tanıdığımız isimler.  Oyunun konusuna gelince; taksi şoförü olan John dört ay ara ile önce Mary ile daha sonra ise Barbara ile evlenir. Taksi şoförü olduğu ve vardiyalı çalıştığı için tuttuğu ajanda sayesinde her iki evliliğini de aksatmadan yürütmektedir. Ta ki geçirdiği bir kazaya kadar. Kazadan sonra karakola geldiğinde verdiği çelişkili ifadeler sonucunda iki ayrı komiser bir Barbara ile yaşadığı eve bir Mary ile yaşadığı diğer eve mekik dokurlar.  Bu sırada üst kat komşusu Stanley’de hikayeye dahil olur ve John’un ikili hayatını saklamak için elinden geleni yapar. Ancak oyun ilerledikçe işler çığrından çıkacaktır. Söylemedikleri yalan, çevirmedikleri dolap kalmayacaktır.

Oyun esnasında aynı dekor ve sahnede, sahne ikiye bölünerek kullanılıyor. Bu da oyuna gerçekten hoşluk katıyor. Sürekli çalan telefonlar, yalanlar oyunun olmazsa olmazları.

Biz oyunu beğendik. Gayet de eğlendik ancak  2 saat 15 dakika sürmesi gerekli miydi o biraz tartışılabilir. Yine de gidip hoşça vakit geçirebileceğiniz, özel tiyatro tadında güzel bir oyun. Tavsiye  edilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s