Seyahat Bursu Haberleri: Hayalimdeki Yolculuk

Dün aldığım bir e-posta mesajının metnini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. 18-30 yaş arası tüm gençler için çok hoş bir seyahat etme fırsatı olduğunu düşündüğüm Hayalimdeki Yolculuk yarışmasını lütfen siz de duyurun.

Hayalindeki Yolculuğu  yazı, fotoğraf ya da video ile anlatabilecek Çağdas Evliya Çelebiler aranıyor!!

Hayalimdeki Yolculuk Yarısması’na katılıp kazanan 24 kisiyi hayalleri süsleyen bir Avrupa seyahatine gönderiyoruz.

 18 – 30 yas aralığındaki gençler , http://www.hayalimdekiyolculuk.org/ web sitesinden 15 Haziran 2011, saat 1700’ye kadar (yazı, fotoğraf ya da video) hayallerindeki seyahati kurguladıkları bir basvuru yaparak yarısmaya katılabilir ve en az 3 Avrupa ülkesini kapsayan 7 ila 10 gün arasında sürecek ve tüm masrafların karsılanacağı bir  Avrupa seyahati ödülü kazanma sansını yakalayabilirler.  

 Gençlik ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Tarihçi ve Yazar Caroline Finkel, Belgesel Yapımcısı, Gezgin ve Gazeteci Coskun Aral, Gazeteci, Gurme ve Gezi Yazarı Mehmet Yasin gibi önemli isimlerden olusan jürinin değerlendirmesi sonunda kazanan katılımcılar hayallerindeki Avrupa seyahatini gerçeklestirme imkanı bulacaklar.

 Web sitesi ve yarısma içeriği, yarısmaya katılım kosulları, değerlendirme süreci ve diğer hukuki konularda bilgi almak için http://hayalimdekiyolculuk.org sayfası ziyaret edilebilir.

 “Hayalimdeki Yolculuk” Web Sitesi ve Yarısması, British Council, T.C. Basbakanlık Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ve ORG-DER Olimpiyat Ruhu ve Gençlik Çalısmaları Derneği’nin imzaladığı İsbirliği Protokolü çerçevesinde, Hürriyet Online ve  Microsoft Türkiye’nin sponsorluğunda düzenlenmistir.   

  “Hayalimdeki Yolculuk” ile 400 yıl önce yasamıs Evliya Çelebi’nin izinden yeni kusakların seyahat hayallerinin gelistirilmesi ve gerçeklestirilmesi hedefleniyor. Evliya Çelebi ve bütün zamanların seyyahlarının dünya kültürüne, diyaloga, barısa, hosgörüye ve kültürel zenginlesmeye olan katkısının, Çağdas Evliya Çelebiler ile sürdürülmesi ve gelistirilmesi amaçlanmaktadır.

 British Council’ın Paylastığımız Avrupa Projesi kapasamında gelistirilen bu web sitesi ve yarısma ile kültürümüzün ve toplumumuzun zengin ve çesitliliğe dayalı köklerinin tanınması, hepimizin paylastığı kıtaya dair daha kapsayıcı bir bakısın insası yolunda keyifli bir adım atılması öngörülmüstür.

 Yarısmamızın son basvuru tarihi 15 Haziran 2011, saat 1700’dir.

4 comments

Add Yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s