Kadı Nimet’i bilir misiniz?

Geçen perşembe akşamı  motora binmiş efil efil esen rüzgarın tadını çıkararak karşıya geçerken arayan Ozzy’nin teklifine hayır diyemeyip kendimi Kadıköy Balıkçılar Çarşısında buldum. İstikamet daha 2 hafta önce Adam’la birlikte keşfettiğimiz Kadı Nimet oldu.  Balıkçılar çarşısının o daracık sokaklarında ilerlerken, tam köşede minik bir balıkçı çarpıyor gözünüze. Eğer hemen orada bulduğunuz bir masaya oturarak siparişinizi verirseniz hızlı yoldan karnınızı leziz bir şekilde doyuyarak kalkabilirsiniz. Kadı Nimet’i ilk keşfimizde biz Adam’la tam da böyle yapmıştık. Ancak bu defa şansımızı deneyerek terasta yer olup olmadığını sorduk. Var dediler, hevesle 3 kat merdiveni tırmandık. Yukarı çıktığımızda bizi çok da sıkış tıkış olmayan, havadar, kendi sınıfına göre gayet güzel döşenmiş bir teras karşıladı.

Biz bir 20’lik rakı söyledik. Rakı da, su da sofraya buz gibi geldi.  Yanında gelen kocaman porsiyon tam yaplı beyaz peynir de gerçekten nefisti.

Ardından Adam’la bir önceki tecrübemize dayanarak istediğimiz içi mis gibi közlenmiş patlıcanla dolu girit dolma, her daim bayılarak tükettiğimiz deniz börülcesi ve yine bir önceki seferden tadı damağımda kalan  levrek marine geldi.

Sıra gelmişti ara sıcaklara, bir kalamar bir de karides güveç söyledik. Gelen kalamar halkaları kocaman ama cidden nefisti.

Gelen karides güveç ise cidden kurumuştu… Resimden dahi anlaşılıyor.

Ancak işletmeye bu şikayetimizi bildirdiğimizde kendileri güzel bir jest yaparak bize suyunu hiç kaybetmemiş, sofradaki kızarmış ekmekleri bandırarak höpürdetebileceğiniz nefis bir karides güveci masamıza gönderdiler.

Sıra gelmişti balığa. Bu kadar yemekten sonra bir porsiyon istavrit tavayı, iki kişi paylaştık. Çıtır çıtır kızarmış istavrit de gerçekten çok güzeldi.

Kadı Nimet’i biz çok sevdik. Öyle sevdik ki ara ara spontane akşamlarda uğramaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Gerek servis hızı ve kalitesi, mezelerin, ara sıckaların ve balıkların lezzeti özellikle de fiyat kalite performansı burayı en azından bir kez uğramaya değer kılıyor. Şimdiden afiyet olsun.

1 comment

Add Yours
  1. necati yılmaz

    Bu akşam biz de bu mekana gittik ve tam bir fiyaskoyla karşılaştık. Ekşisözlük’te de çok övülmüştü ama sanırım gün geçtikçe kötüye gitmekte. Kısaca özetlersem, lüfer olarak tezgahta 7 tl.den 20 tl.ye kadar lüferler vardı, içerde oturunca en pahalısını yemek zorundasınız (20 tl), pişirmesiyle 27’ye geliyor. Kalamar tava menüde 12 tl, hesapta 17 tl. Açıklama olarak sahiplerden birisi fiyatların her gün değiştiğini, diğeri de bebek kalamarın normalinden daha pahalı olduğunu söylüyor ki biz özellikle bebek kalamar istememiştik. Midye tava hiç olmamış, istavrit ise bizi en çok hayalkırıklığına uğratandı, bu kadar lezzetsizini yediğimi hatırlamıyorum. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. En kötüsü ise; bizim çıkmamıza yakın tezgahtaki köpüğün üstündeki hamsiler yere döküldü ve hepsi hızlıca yerden kazınarak tekrar tezgaha konuldu, pes!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s