Şöyle boğaza nazır güzel bir pazar kahvaltısı mı dediniz?

Haftalar ve günler birbirini kovalarken yenilikleri keşfetmeye devam ediyorum. Pazar kahvaltıları bunun en iyi fırsatlardan biri değil mi? Benim için öyle. Bu Pazar daha önce bir kaç kez akşam yemeği için gittiğim 5. Kat’a uğradık.  Ne kadar iyi etmişiz meğer. Siz de benim gibi ortalığı birbirine katan çocuklardan bağırış ve çığrışlardan kaçıyorsanız, aman gittiğim yerde mutlaka boğaz manzarası olsun diyorsanız mutlaka bir pazar günü mutlaka kendinizi 5. Kat’ın brunch’ı ile şımartmalısınız.

Kışın bir alt kattaki restoranında hizmet veren 5. Kat yazları yukarıda gördüğünüz manzarayla gözlerinizi şenlendiren terasa taşınıyor. Masalar arasında yeterli mesafe bırakılmış o nedenle fenalık geçirmiyorsunuz. Biz güzelim kahvaltılıklardan yavaş yavaş tadarken epeyce dedikodu yapıp keyiflendik 🙂 Türkiye’de bir insanın ömrünün yaklaşık 70 sene olduğunu düşünüp, sadece 70 yaz var dedik, planlara hız verdik, daha çok konser, daha çok teras, daha çok boğaz, daha çok açık hava olsun hayatımızda dedik. Gerçekten de eğer evde oturup, sürekli yemek sepetinden yemek söyleyip, internette vakit öldürerek, arada iki dizi izleyerek geçecekse hayat ne gerek var İstanbul’da olmaya değil mi? Gerçekten de haftanın 5 günü çalışıp çabalayan, uyumayan ve uyutmayan bizler için 2 güncük haftasonlarımız çok kıymetli. Korkuyorum kabaca bir hesap yapıp aşağı kaç haftasonumun kaldığını saymaya 🙂 Tamam belki biraz abarttım ama yine de çok yanlış bir hesap olmaz bu galiba!

İşte planlarımızı vakti daha iyi değerlendirmek üzerine kurarken şu aşağıda gördüğünüz lezzetlerden de payımıza düşeni tatmayı ihmal etmedik.

Bu kahvaltıda bizi en mutlu eden şey  kolay kolay hiç bir açık büfe kahvaltıda göremeyeceğiniz pişi oldu. Taze taze sıcacık kızarmış pişileri garsonlar masamıza servis edince midemiz bayram etti. Menemen, omlet çeşitleri, ve zeytnyağlılara da diyecek yoktu. Öyle bir elmalı tart yapmışlar ki sanki evde yapılmış gibiydi.

5. Kat’da pazar brunchları saat 11’de başlıyor 3’e kadar devam ediyor. Saatler sanki Cumartesi gecesi İstanbul’u turlayanlara ve geç kalkanlara göre ayarlanmış gibi.   Fiyat 30 TL ve bence bu lezzet kalitesinde ve bu manzarada makul. Eğer siz de nöbetçi subayı gibi henüz tatile gidememiş ve İstanbul’u bekliyorsanız bir deneyin, eminim seveceksiniz. Herkese pazar kahvaltısı tadında bir hafta dilerim 🙂

3 comments

Add Yours
    • Epicurious

      Daha güzelleri bizi bekliyoru 🙂 Daha bunun Cihangiri var, Burgazadası var, Sedefi var… Var oğlu var… 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s