Filmler: Pitch Perfect, Sleepwalk with me, Mr. Nobody + Gossip Girl

Yıl sonu yaklaşırken bütün bloglarda bir yeni yıl muhasebesi var. O kadar zaman yazamadığım şeyler  oldu ki ben bir değil 5-10 yazı yazmak istiyorum bu son bir iki günde. Bir nevi günah çıkarmak gibi. Nereden başlayayım diye düşünürken izlediğim filmlerden başlayayım istedim. Şimdi eğri oturup doğru konuşayım. Bu yıl hiç film izleyemedim. Hem vakit yetmiyor hem de ben vakti başka şeylerle doldurmayı tercih ediyorum sanırım. Ben de Geçtiğimiz 10 gün içerisinde fırst buldukça izlediğim filmlerle bir yıllık açlığımı gidermeye çalıştım bir nebze. Yetti mi? Hayır! Ama yine de iyi geldi. Hatta öyle ki yıllarca izlediğim Gossip Girl’ü de bir kaç sezondur zaten takip edemiyordum, öyle bir denk geldi ki meğer dizi bitmiş, son bölümü yayınlanmış herkes ermiş muradına, çıkmış kerevetine falan. Aradaki bölümleri izlemek yerine sadece son bölümü izleyip, eskiyi yaad ettim. Blair’in gelinliği su gibi olmuş, akmış. Modada Serena stili mi yoksa Blair mi tartışmasında son nokta bu bence.

leighton-meester-blake-lively-zoom

Gelelim bir iki film önerisine. Geçen haftasonu cumartesi akşamı evde pineklerken es kaza denk geldim bu filme. Kulaklıklarımı takip, kanepede yuvarlanıp, kahkahalar atarak laptopumda izledim. kulaklarım müziğe doydu, yüzüm gülücükle doldu. Bence çok güzel bir 1 Ocak filmi olmaya aday bu film: Pitch Perfect . 31 Aralık gecesi yiyip içtiklerinizin etkisiyle rehabilitasyona almanız gerekecek olan bünyenize çok iyi gelecek diye düşünüyorum. Fragmanı aşağıda. Bir üniversitedeki acapella grupları ve aralarındaki rekabet filmi özetlemeye yetebilir. Ben çok keyif aldım izlerken, siz de deneyin derim.

İkinci film Sleepwalk with me. Bir uyurgezer komedyenin maceraları. İlki kadar nefis değil ama keyifli bir film. Özellikle de ilk başlarda espri yapamayan baş kahramanın kendi hayatınıizleyicileri ile paylaştıkça rahatlaması ve gittikçe daha iyi hikayeler anlatıp espriler yapması kayda değer. Fragmanı burada.

Üçüncüsü Mr. Nobody. Gerçekle, rüya, seçimler, vazgeçişler üzerine bir film. Hiç bir ey seçmediğiniz sürece herşeyi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz anda diğer bütün ihtimaller ihtimal olmaktan çıkar. O yüzden yiyeceğiniz yemeği seçerken bile dikkat edin çünkü her bir seçim sizi başka bir sona götürecektir.

Siz de izleyecek film arıyorsanız. Aklınızda bulunsun, belki biri sizin de ilginizi çeker.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s