Get inspired and be more dog

Pia bizim eve geldiğinden beri sanırım artık sokakta, başka evde, herhangi bir videoda kedi gördüğümde doğrudan bütün ilgim kedilere yöneliyor. Pia değişik bir kedi. Tabi her kuzguna yavrusunun şahin göründüğü gibi bana da Pia dünyanın en akıllı, en karakterli kedisi.

Benimle arasındaki ilişki  sinir etmek, sinir olmak üzerine kuruluyken, kardeşimle arasında daha anaç, sıcak, dostluk üzerine kurulu bir ilişkisi var.   En iyi saklambaç ya da ısırıp, tırmalamaca oynadığımızda anlaşıyoruz.

Bundan 3 ay kadar önceydi ki Pia’nin öz anesiyle tanışma fırsatı bulduk. Aradan geçen zamanda Pia’nın annesi sitedeki kedilerin hanımağası olmuş, hatta 5 çocuk daha doğurmuş sonra bizim alt kattaki veteriner tarafından hayrına kısırlaştırılmış böylece sitenin erkek kedilerini de başından sepetlemişti. Bizim görebildiğimiz 3 sevimli yavrusundan maalesef sadece biri bahçemizde annesinin koruyuculuğu altında hayatını sürdürüyor. O da gri mi gri, şeker mi şeker bir yavrucuk. Fazlasıyla ürkek, ama belki de hayatta kalmasını sağlayacak bir şey ürkek olması. Hanımağa annesi arada onu da pataklamakla birlikte genelde diğer kedilerin yavrusuna yaklaştığını gördüğünde kaplan kesiliyor. Bu kadar kedi hikayesi anlatmamın sebebi geçenlerde izlediğim bir reklam filmi aslında. Reklam filminin vermek istediği mesajı beğenmekle birlikte maalesef kedilere yaptıkları yakıştırmaları pek doğru bulmadım. Ama verdiği mesaj çok hoş,  o yüzden buyrun görmediyseniz bir de siz izleyin.

3 comments

Add Yours
  1. sadeceozgur

    acupofcaffein adlı blogu çok severek takip ederim. ilk zamanlar o da uzun uzun anlatırdı, son zamanlarda bol fotograf ile yetiniyor. sen öyle yapma. böyle devam et.

    • Epicurious

      Çok haklısın, fotoğraf çok koyup, az yazdığımda ben de mutsuz oluyorum. Acupofcaffeini ben de çok severim. Dediğin gibi artık daha çok fotoğraf koyuyor. Blog zaman alan bir şey. Sanırım bizi en çok ayırdığımız zaman zorluyor! Ama bırakmak istemediğimiz için de daha pratik çözümler buluyoruz. Ben derim ki yazmaya devam 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s