Fethiye Gezi Notları 5: Kuleli Koyu

Yarın nereye gitsek planı yaptığımız bir akşam bize önerilen Göcek tarafındaki Günlüklü, Katrancı  koylarını es geçip biri Adam’ın biri benim önerim olan iki koya odaklandık. Katrancı Koyunu daha sonra anlatacağım Dalyan turu sırasında tepeden görmüş ve şu aşağıdaki fotoğrafı çekmiştik. Ancak yaşadığımız Kabak hayal kırıklığının ardından bu görüntülerin yanıltıcı olabileceğini de öğrenmiştik.

Ben Kayaköy’e doyamamış olmanın verdiği iştahla Gemile Koyu, Gemile Adası ve Afkule tarafına gitmeyi önerirken, Adam o kadar günün yorgunluğu ile fazla çaba harcamadan kısa sürede ulaşabileceğimiz Oyuktepe tarafındaki koylardan birine gitmeyi teklif etti. Adamın fendi kadını yendi ve biz pansiyonun önünden geçen Karagözler dolmuşlarından birine atlayarak Aksazlar, Küçük Samanlık ve Büyük Samanlık koylarından sonra gelen Kuleli Koyuna yollandık. 

Aman ne iyi etmişiz…. Sessiz, sakinnnnn, huzurlu bir koy. Suyu cidden pırıl pırıl. Taşlık olmasının etkisiyle bulanık değil. üstelik belediyenin işlettiği bu plaja akıllılık edip şezlong ve şemsiyelerin yanı sıra daha geniş ve konforlu olan 3-4 kişilik çardaklardan da koymuşlar.  Denize girip çıktıktan sonra güneşten kavrulmadan, gölgede kitabınızı okuyabileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz, isterseniz uyuyabileceğiniz bir ortam yaratmışlar. Arkada bir restoran var. Yiyecek içecek ihtiyacınızı karşılayacak burada mevcut. Yalnız elektrik olmadığı için kredi kartı geçmiyor. O nedenle yanınızda nakit para taşıyın mutlaka. İşte fotoğraflarla Kuleli koyu…

Bundan sonraki yazıda bu defa Dalyan’a gidiyoruz. 

4 comments

Add Yours
  1. Anonim

    YA ARKADAŞLAR BURASI HALK PLAJIMI…ÜCRETLİMİ BURAYA YAKIN OTEL YADA TATİL KÖYÜ VAR MI?? İSİMERİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s