rejime başlıyorum

6028b50a07f0366cd63e03ee4e1c7432

Bu sene yıl başında bir blog yazısı yazıp sene sonuna kadar yapmak istediklerimi birbiri ardına sıralamıştım. Bunlardan biri de kilo vermekti. Henüz hedefe ulaşmadığımız gibi son 2 aydır yaşadığım sokak hayatı yüzünden kilolarıma kilo da katmış vaziyetteyim. Şimdi benim kilo verebilmek için daha mı az yemem lazım acaba? Yoksa daha az içip, daha çok hareket etmem mi?

Kendimi bildim bileli yemek seçmeyen biriyim. Sebzeye bayılırım. Pek çoklarının burnunu kıvırıp elini bile sürmek istemediği sebzeler otlar benim için en lezzetli kuzu etinden daha güzel. Ama bu kadar hareketsizlik üstüne stres atmak için, eğlenmek, keyif yapmak için içilen biralar, şaraplar sanırım uzun vadede daha çokı stres olmamı sağladılar. Kendime verip tutamadığım sözlerden biri oldu bu kilolar. Söz geçirmekte en çok zorlandığım insan yine kendimim! Ama artık buna da bir dur demek lazım bence.  Evet ben önümüzdeki pazartesiden başlıyorum ama o vakte kadar da bol su içmeye ve harerket etmeye devam ediyorum.

Vegetables_by_hypergeff

Neyse dün akşam saatlerinde işte internette dolanırken sık kullanılanlar listesine aldığım bir bloğa rastladım. Adı Mevsimlerden Roma.  Yazarı Mehtrap Pasin Gualano. Tıp doktoru ve bloğunda yayınladığı tavsiyelerle takipçileri arasında zayıflamak isteyenler için reçeteler hazırlıyor.

Siteye şöyle bir göz atmakla kalmayıp ilgili kategorideki yazıların hemen hemen hepsini okudum. İtiraf etmem gerek ki benim bilmediğim hiçbirşey yazmıyordu aslında. Ama işte bin kere de duymuş olsanız, ezbere de biliyor olsanız bazen bildiklerinizi uygulamaya geçirmek için motivasyona ihtiyacınız olur ya.  işte benim açımdan da bu blog üzerimde öyle bir etki yarattı.  Şimdi henüz rejime başlamış değilim ama benim açımdan en büyük arızayı yarattığını düşündüğüm içki olayına bir nokta koydum sanırım. Hatta iş yerinde daha az sigara içip onun yerine de suyu koymaya uğraşıyorum 2 gündür.

Abricot_sec_by_flocool

Şimdi önümüzdeki pazartesiden itibaren uygulayacağımız listeye şuradan link verelim  sonra da 2 hafta sonra yani tam agustos ayı sonunda kendimize verdiğimiz sözü tutup tutamadığımıza bakalım.

1 comment

Add Yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s